سال تجربه

+۳۰

پرسش های متداول

سؤالی دارید؟ از ما بپرسید

همه‌ی ما سلامت روانی داریم که از باورها، افکار، احساسات و رفتارهای ما تشکیل شده است.

چالش‌ها یا مشکلات مربوط به سلامت روان می‌توانند ناشی از مسائل روانی، بیولوژیکی، اجتماعی و همچنین رویدادهای زندگی باشد.

هر یک از ما ممکن است از چالش‌های سلامت روان رنج ببریم، اما توسعه‌ی رفاه، انعطاف‌پذیری و جستجوی زودهنگامِ کمک می‌تواند به جلوگیری از جدی شدن چالش‌ها کمک کند.

هر یک از ما ممکن است از چالش‌های سلامت روان رنج ببریم، اما توسعه‌ی رفاه، انعطاف‌پذیری و جستجوی زودهنگامِ کمک می‌تواند به جلوگیری از جدی شدن چالش‌ها کمک کند.

اگر باورها، افکار، احساسات یا رفتارهای شما تأثیر قابل توجهی بر توانایی شما برای عملکرد عادی یا معمولی دارد، درخواست کمک بسیار مهم است.

مهمترین چیز این است که با کسی که به او اعتماد دارید، صحبت کنید. او ممکن است یک دوست، همکار، یکی از اعضای خانواده یا روانپزشک باشد. علاوه بر صحبت با کسی، ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد آنچه تجربه می کنیم بیابیم. این چیزها ممکن است کمک کند تا دیدگاهی در مورد آنچه تجربه می کنیم به دست آوریم و شروعی برای دریافت کمک باشد. اما قطعاً برای گرفتن کمک تخصصی، صحبت با روانپزشک بهترین گزینه است.

این اغلب واقع بینانه تر و مفیدتر است که بفهمیم چه چیزی به مشکلاتی که با آن روبرو هستیم کمک می‌کند. صحبت کردن، مشاوره، داروها، دوستی‌ها، ورزش، خواب و تغذیه‌ی خوب، و شغل معنادار همگی می توانند کمک کننده باشند.

هدف مشترک هر دو رشته بهبود عملکرد و نتایج روزانه است. روان‌درمانی بر گفتگودرمانی و مداخلات رفتاری متمرکز است تا به کاهش مشکلات عاطفی کمک کند. روانپزشکان پزشکانی هستند که برای بررسی عوامل بیولوژیکی به همراه عناصر اجتماعی و عاطفی آموزش دیده‌اند. ارزیابی توسط روانپزشک کمک می کند که متوجه شویم آیا داروهای روانپزشکی گزینه‌ی درمانی مناسبی برای یک مراجع هستند؟ و اگر چنین است، کدام داروها و کدام دوز مناسب هستند.

مشاوره‌ی دارویی و مدیریت مداوم دارو معمولاً دو خدمت اصلی روانپزشکی هستند که مشتریان برای آنها مراجعه می‌کنند. برخی از روانپزشکان ممکن است گفتگو درمانی و مشاوره را نیز در جلسات درمانی خود بگنجانند، یا ممکن است مشتریان را برای جلسات روان‌درمانی همزمان به عنوان بخشی از طرح کلی درمان به روانشناس ارجاع دهند.

هر شخص منحصر به فرد است. بسیاری از مشکلات روانی و عاطفی را می توان با روان‌درمانی برطرف کرد. با این حال، تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد برای برخی شرایط، ترکیبی از روان درمانی و داروهای روانپزشکی ممکن است مؤثرترین درمان باشد. روانپزشک ما به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را برای شرایط منحصر به فرد خود داشته باشید.

خیر. هدف از ارزیابی روانپزشکی این است که تمام عواملی را که ممکن است در مشکلی تجربه کنید، به دقت بررسی کند. هنگامیکه عوامل بیولوژیکی، اجتماعی و روانی درگیر و نحوه‌ی تعامل آنها مشخص شد، روانپزشک می‌تواند توصیه‌های درمانی را ارائه دهد. برنامه‌های درمانی ممکن است شامل دارو باشند یا خیر. روانپزشک ما با مراجعین همکاری می‌کند تا نگرانی‌ها و سؤالات آنها را بشنود و بر سر اهداف درمان توافق کنند. مراجعین می‌توانند برای مشاوره با روانپزشک ما ملاقات کنند و در مورد گزینه‌های او اطلاعات کسب کنند.

لزوماً نه. هر مراجع و طرح درمانی منحصر به فرد است. یعنی مدت زمان مصرف دارو بین شما و روانپزشک تعیین می‌شود. بطور معمول در زمانهای به خصوصی مصرف دارو برای برخی از مراجعان می‌تواند عملکرد مبارزات عاطفی و رفتاری در طول درمان بهبود دهد. پس از بهبود، می‌توان طرح دارویی را مجدداً ارزیابی کرد.

پیدا کردن چیزهایی که به شما کمک می‌کند ممکن است دشوار باشد، زیرا چیزهای مختلف به افراد مختلف کمک می‌کند. این مسأله مهم است که پذیرای طیف وسیعی از رویکردها و متعهد به یافتن کمک مناسب باشیم. و همچنین مهم است که امیدوار باشیم، حتی زمانی که برخی چیزها به نتیجه نمی‌رسند.

طیف گسترده‌ای از داروهای روانپزشکی برای انواع مختلف بیماری‌ها و تشخیص‌ها وجود دارد. روانپزشک ما اغلب برای کمک به مراجعینی که افسردگی، اضطراب و علائم ADHD را تجربه می‌کنند، دارو تجویز می‌کند.

برای بیماران بزرگسالی که افسردگی را تجربه می‌کنند و به دارو یا روان‌درمانی پاسخ رضایت‌بخشی نداده‌اند، یا برای کسانی که نمی‌توانند عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی را تحمل کنند، روان‌پزشک ما درمان با تحریک مغناطیسی جمجمه‌ای برای افسردگی (درمان TMS برای افسردگی) توصیه می‌کنند. درمان تأیید شده و غیر دارویی برای افسردگی درمان TMS از یک پالس مغناطیسی شبیه به MRI استفاده می کند و با تحریک مناطقی از مغز که در بیماران مبتلا به افسردگی شدید ضعیف هستند، کار می‌کند. درمان TMS با عوارض جانبی بسیار کمی همراه است. به طور کلی، یک دوره درمان TMS شامل پنج جلسه 20 دقیقه‌ای در هفته، به مدت پنج تا شش هفته است. مراجعین می‌توانند بلافاصله پس از هر جلسه به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان افسردگی TMS، با ما تماس بگیرید.

برخی از مراجعین ممکن است کاندیدای مشاوره‌ی مجازی و آنلاین باشند. جلسات مشاوره‌ی آنلاین درست مانند قرارهای ملاقات در دفتر هستند، اما از طریق یک سیستم ویدئو کنفرانس امن انجام می‌شوند. این شرایط برای کسانی که امکان مراجعه‌ی حضوری به مطب ندارند، ایده آل است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات غیرحضوری، اینجا را کلیک کنید.

این ممکن است به رابطه شما با آنها بستگی داشته باشد. برای شروع، تشویق آرام کسی برای جستجوی حمایت مناسب، مفید خواهد بود.

برخی از افراد ممکن است به شما در مورد شواهد خوبی در مورد آنچه با بهترین نیت کار می کند توصیه کنند، اما مهم است که بدانید چه چیزی برای شما بهتر است.

دکتر عدلی خدمات روانپزشکی کودکان و نوجوانان را برای کودکان بالای ۸ سال ارائه می‌دهد. روانپزشک کودک ما به طور ویژه برای بررسی نقش عناصر بیولوژیکی، روانشناختی و اجتماعی در نگرانی‌های عاطفی و رفتاری کودکان و نوجوانان آموزش دیده است. او هم با کودکان و هم با خانواده‌هایشان کار می‌کند تا مسائل ارائه شده را درک کند، برداشت‌های تشخیصی را تدوین کند، طرح‌های درمانی را توصیه کند و خدمات مرتبط دیگری مانند مدیریت مداوم دارو، درمان، و همکاری با سایر ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را ارائه دهد. هدف کمک به کودکان برای بهبود عملکرد روزانه در مدرسه و موقعیت‌های اجتماعی است و همچنین کمک به والدین و خانواده‌ها در یادگیری نحوه‌ی بهترین حمایت از کودک در طول درمان.

روانپزشک معتبر کودک و بزرگسال ما در تهران مشاوره روانپزشکی و مشاوره دارویی حضوری ارائه می‌دهد. مطب دکتر مهرداد عدلی اردبیلی در خیابان پاسداران واقع شده است. برای درخواست قرار ملاقات، فرم پذیرش آنلاین ما را پر کنید یا با شماره ۰۲۱۲۲۵۵۳۳۱۲ یا ۰۲۱۲۲۵۶۷۸۷۳ تماس بگیرید

برای دریافت نوبت مشاوره تلفنی کلیک کنید

آیا در فکر این هستید که جلسات مشاوره بهترین راه حل درمان شما است؟ خوب است بدانید که شما تنها نیستید

بسیاری از مردم برای این‌‌‌که سلامت روان خود را حفظ کنند، به دنبال روانپزشک متخصص می‌گردند. نیاز به این نوع درخواست کمک وقتی که شما در یک بحران بزرگ به سر می‌برید، مدت ها است که درگیر افسردگی و اضطراب هستید، با یک تغییر بزرگ در زندگی‌تان دست و پنجه نرم می‌کنید،مشکلات خانوادگی دارید، درگیر مشکلات عاطفی در رابطه خود هستید، دچار اعتیاد شده اید، یا فقط به طور ساده می‌خواهید به سلامت روان خودتان اهمیت بدهید بیشتر می‌شود.

اهمیتی ندارد که دلیل شما برای مشاوره چیست. چرا که جلسات مشاوره مزایایی دارد که باعث می‌شود هر کسی در زندگی به فکرش بی‌افتد.

جلسات مشاوره به شما این اجازه را می‌دهد که مکالمه ای آزاد و صادقانه با مشاورتان درباره مشکلات و مسائلی که موجب استرس و اضطراب شما می‌شود داشته باشید. حین جلسات و مکالمه هایی که شما با روانپزشک خود برقرار می‌کنید به این نتیجه می‌رسید که این مسائل آزار دهنده چیست و چگونه زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید به دنبال راهکار و راه‌حل هایی برای درمان آنها باشید.

با ما تماس بگیرید

برای تعیین وقت مراجعه میتوانید با شمارههای زیر تماس بگیرید و یا از طریق سایت، نوبت خود را ثبت کنید

آدرس ما: تهران، خیابان پاسداران، نبش گلستان چهارم، پلاک ۱۸۶، مطب دکتر عدلی

ما به کسانی که مثل شما هستند کمک کرده ایم

استرس و اظطراب داشتم و با یکبار ویزیت حالم فعلآ خوبه
محمدی
سربازش بودم فهمیده تر از ایشون ندیده بودم
حسین
فوق العاده با حوصله شنوای بیمار هستن و پاسخگو، البته داروهاشون حدود 80 تا 90 در صد حال بیمار بنده رو بعد از دو بار مراجعه خوب کرد
فاطمه.د